ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera Liceum Sztuk Plastycznych im. O. Boznańskiej
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej 

O nowoczesnych kampaniach reklamowych dla klas menedżerskich

wyroznijsie1Dnia 10 czerwca 2015r. klasy o profilu menedżerskim (Ic oraz IIc) miały okazję uczestniczyć w wykładzie pt. Wyróżnij się albo zgiń. Wykład ten przeprowadziła Pani mgr Zuzanna Komornicka - pracownik naszej patronackiej uczelni WSE w Krakowie.
Podczas dwugodzinnego spotkania Pani magister zaprezentowała nam nowoczesne metody zarządzania i marketingu oraz zobrazowała, jak działają agencje reklamowe. Zobaczyliśmy jak wyglądają praca w agencji, etapy projektowania i wykonywania reklamy. Mieliśmy też okazję zobaczyć przykładowe kampanie reklamowe, które, dzięki swojej oryginalności, osiągnęły sukces. Dowiedzieliśmy się też, że najważniejsze jest to, by wyróżnić się spośród tłumu.
Wywiad był doskonałą okazją do rozmowy, dlatego chętnie podjęliśmy dyskusję z Panią Zuzanną Komornicką, która uświadomiła nas, jak być wiarygodnym oraz pewnym siebie.
Prowadząca w sposób interesujący zaprezentowała nam temat związany z marketingiem. Mamy nadzieję, że będziemy mieć okazję do ponownego spotkania.

Dziś byliśmy w studiu radiowym!

medialnawradiu1Uczniowie klas o profilu medialnym uczestniczyli w wycieczce do siedziby Radia eM w Katowicach. W profesjonalnym studiu radiowym nagrywali audycję na temat uzależnień współczesnej młodzieży, do której wcześniej przygotowywali się na zajęciach lekcyjnych. Zarówno temat jak i pomysł na scenariusz były ich autorstwa. Po nagraniu pani redaktor Katarzyna Widera-Podsiadło przeprowadziła z nimi wywiad, który zostanie wyemitowany na antenie w środę 17 czerwca. 

medialnawradiu02

medialnawradiu01

Kuchnia prawdziwie hiszpańska

Hola! W piątek 24 kwietnia gościliśmy w naszej szkole pana Davida Fernandez, który przybliżył nam kuchnię hiszpańską. Razem z panią Zofią Sekułą przygotował prezentację i poczęstunek dla uczniów. Mogliśmy poznać i spróbować tradycyjnych potraw hiszpańskich takich jak: torrijas, tortilla, queso iberico, queso de cabra, magdalenas, galletas con chocolate blanco.
Było bardzo smacznie i sympatycznie!

U zbiegu matematyki i mediów...

Od września klasa 2d (medialna) realizuje program autorski „Matematyka i media". Na zajęciach nie tylko rozmawiamy o mediach (o prawach autorskich, wolnych licencjach, zasadach moralnych) czy pogłębiamy wiedzę matematyczną (rozwiązując metodami matematycznymi problemy z życia codziennego), ale również poszerzamy swoje wiadomości na temat historii matematyki. Owocem półrocznej pracy są bardzo ciekawe prace medialne stworzone przez uczniów. Chciałabym zaprezentować tutaj trzy z nich:
dowód w formie prezentacji multimedialnej autorstwa Jessiki Sladek
artykuł o liczbach wielokątnych autorstwa Patrycji Wróblewskiej
wywiad z Mikołajem Kopernikiem autorstwa Angeliki Klimek

Sylwia Bizoń, nauczycielka matematyki i informatyki,
autorka programu „Matematyka i media"

Starcie Tytanów - czyli przedmioty ścisłe kontra uczniowie

starcietytanow2015120 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole drugi już Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny "Starcie Tytanów - czyli przedmioty ścisłe kontra uczniowie". Jest to konkurs organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim pod patronatem Starosty Wodzisławskiego, w którym udział biorą uczniowie gimnazjów z powiatu wodzisławskiego.
Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

  • I miejsce: Jakub Pośpiech, uczeń Gimnazjum w Pszowie
  • II miejsce: Bartłomiej Brzeniczek z Gimnazjum w Marklowicach
  • III miejsce: Krzysztof Gonsior z Gimnazjum w Mszanie.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz jego zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy uczniów gimnazjów do kolejnej edycji konkursu już za rok.

Sesja naukowa w ramach rekolekcji wielkopostnych

W dniach 02.03.2015 – 04.03.2015r. nasza szkoła przeżywała rekolekcje wielkopostne. W ramach drugiego dnia w szkole odbyła się sesja naukowa poświęcona myśli filozoficzno – teologicznej patrona szkoły, księdza profesora Józefa Tischnera. Gościem szkoły był ksiądz profesor Władysław Zuziak z Uniwersytetu im. Jana Pawła II w Krakowie, uczeń księdza Tischnera, który przeprowadził wykład inaugurujący sesję.

Czytaj więcej...

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok