ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera Liceum Sztuk Plastycznych im. O. Boznańskiej
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Liceum Sztuk Plastycznych im. Olgi Boznańskiej 

UDZIAŁ NASZEJ MŁODZIEŻY W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE ,,STUDACT''

STUDACT to międzynarodowy projekt badawczy, dotyczący edukacji globalnej i szeroko rozumianego zaangażowania młodych ludzi w globalne problemy.
Globalna edukacja obywatelska (GCE), znana w Polsce przede wszystkim jako edukacja globalna, jest kluczowym zadaniem, które ma zostać wykonane do 2030 r. w ramach tzw. Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Edukacja ta ma potencjał do przekształcenia systemów edukacji, umożliwiając uczącym się budowanie bardziej pokojowych, tolerancyjnych, integracyjnych i bezpiecznych społeczeństw. Jednak bez systematycznych badań, które pokazałyby, w jaki sposób jest ona rozumiana przez uczniów, nie ma nadziei na prawdziwy postęp do 2030 r.
Projekt STUDACT jest koordynowany przez Israel Institute of Technology (Technion) w Hajfie, a w Polsce jest realizowany przez Uniwersytet Jagieloński w Krakowie. Liderką projektu jest prof. Miri Yemini, natomiast  w Polsce projektowi patronuje prof. Katarzyna Jasikowska.
W lutym tego roku gościliśmy w naszej szkole Panią dr Martynę Elerian, która przeprowadziła badania dotyczące edukacji globalnej w wybranych grupach dyskusyjnych uczniów II LO i LSP. Badaniem tym obięto uczniów spośród kilku szkół w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech i Włoszech. Raport zostanie udostępniony szkole pod koniec roku 2024.
Podczas pobytu w naszej szkole, Pani dr Martyna Elerian przeprowadziła dodatkowo warsztaty z elementami wykładu z zakresu Edukacji Globalnej dla uczniów klasy 1C oraz zaproszonych uczniów SP1 w Wodzisławiu Śląskim oraz w języku angielskim dla klasa 3A i 3B.
W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy podziękowanie za udział w badaniach od liderki projektu - Pani prof. Miri Yemini.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok