ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

 

II Liceum Ogólnokształcące Liceum Sztuk Plastycznych Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych
II Liceum Ogólnokształcące Liceum Sztuk Plastycznych Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych
  • Spacer po wyobraźni
  • Matura 2019
  • Matematyka
  • Perspektywy

„Gdy ma się młodość i talent, to tak jakby miało się skrzydła…”

PIOTR BUJNOWSKI - DUMA „TISCHNERA”!

Nieustannie zachwyca talentem, charyzmą, profesjonalizmem, perfekcją w działaniu, …
Głos Piotra Bujnowskiego (IIB) wprawia w zachwyt i osłupienie niemal wszystkich słuchaczy. Jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim w klasie organów. Pobiera lekcje śpiewu u Pana Tomasza Jedza – śpiewaka operowego, aktora Teatru Rozrywki w Chorzowie. Ponadto jest członkiem Młodzieżowego Chóru Miejskiego „Canticum Novum” pod dyrekcją Emilii Kopiec. Wraz z chórem był wielokrotnie nagradzany w prestiżowych konkursach oraz reprezentował nasze miasto oraz Polskę na XLII Międzynarodowym Kongresie Federacji Puerii Cantores w Barcelonie w 2018 r. Występuje wspólnie z Raciborską Orkiestrą Młodzieżową.
Piotr rozsławia dobre imię „Tischnera”, odkąd rozpoczął naukę w naszej szkole. Jest fascynującym młodym człowiekiem o niepowtarzalnej osobowości, zachwycającym bogactwie wnętrza, przykładnej kulturze osobistej. Wyróżnia się jako członek samorządu szkolnego. Zawsze służy pomocą, potrafi dzielić się swoim talentem i umiejętnościami.
W szkole udziela się jako solista, pianista i dyrygent. Na jasełka w 2019 r. aktywował i poprowadził ponad dwudziestoosobowy chór, złożony z uczniów naszej szkoły. Był absolutną „duszą i sercem” tego przedsięwzięcia. Zapada w pamięć ilekroć pojawia się na scenie. Wywołuje niesamowite emocje. Do jego ostatnich osiągnięć należą m.in.: Grand Prix na Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”, I miejsce w konkursie „Zostań idolem”. Nagroda specjalna na XII Wojewódzkim Festiwalu Talentów w Zabrzu, I miejsce na konkursie wokalnym „Jeśli potrafisz pchaj się na afisz” organizowanym przez stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota. Talent, którym Piotr został obdarzony, stawia go w gronie nielicznych, niepowtarzalnych, wyjątkowych.
Piotrze! Rozpiera nas duma, patrząc jak się rozwijasz, jak pracujesz i stajesz się wciąż doskonalszy! Ty wiesz najlepiej, że „talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi”, my zaś wiemy, że „wartość mu wielką nada.”
Super, że jesteś z nami!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok