ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

 

II Liceum Ogólnokształcące Liceum Sztuk Plastycznych Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych
II Liceum Ogólnokształcące Liceum Sztuk Plastycznych Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych

O sukcesach słów kilka

Trudny okres, jaki teraz przeżywamy, zdecydowanie rozjaśnia blask sukcesów naszych uczniów. Choć nieliczne konkursy czy olimpiady jeszcze się nie zakończyły, warto już podsumować, pod względem osiągnięć, ten rok szkolny. Niech ta radość doda nam sił na najbliższe tygodnie. Pamiętajcie, że ”dzięki uczeniu się i stosowaniu zdobytej wiedzy możecie rozwiązać każdy problem, pokonać każdą przeszkodę i osiągnąć każdy cel jaki sobie postawicie” (Brian Tracy).

W semestrze II działo się wiele:

Rekordowa nie tylko w skali szkoły, ale i powiatu liczba stypendystów projektu "Śląskie - Inwestujemy w talenty - V edycja":

Zofia Mrozek (1a), Zofia Niesłańczyk (1a), Julia Wolny (1a), Emilia Czajka (1d), Piotr Sosna (1f), Amelia Kwapisz (1d), Małgorzata Adamczyk (1f), Tymoteusz Borowski (1f), Łukasz Klon (1f), Matylda Kołek (1f), Mateusz Lampert (1f), Pola Tannenberg (1f), Marta Bauerek (1a)                  

Mateusz Kołek (3a) został FINALISTĄ najbardziej prestiżowego konkursu uczniowskich prac badawczych w Europie z zakresu biologii, matematyki, fizyki i chemii -  EUCYS 2020

Mateusz Kołek (3a), Matylda Kołek (1f), decyzją Rady Naukowej, spośród 8724 uczniów znaleźli się wśród 50 najzdolniejszych uczniów w kraju w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych

Emilia Czajka (1d) zajęła III miejsce otrzymując tytuł FINALISTKI w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego Tygrzyk. Tuż za podium znaleźli się Marta Bauerek (1a), Piotr Sosna (1f),  Łukasz Klon (1f)

Patrycja Paczos (1a) - III miejsce w województwie śląskim, Wiktoria Morawiec (1a) - V miejsce w województwie śląskim, Pola Tannenberg (1f) - VII miejsce w województwie śląskim w kategorii klas pierwszych w IV edycji Ogólnopolskiego Interaktywnego Konkursu z Języka Angielskiego "Understand"

Łukasz Bura (2a) - II miejsce w województwie śląskim i V w kraju, Olga Wilk (2a) - IV miejsce w województwie śląskim, Julia Zdyb (2a) - V miejsce w województwie śląskim w kategorii klas drugich w IV edycji ogólnopolskiego interaktywnego Konkursu z Języka Angielskiego "Understand"

13 uczniów naszej szkoły zwieńczyło sukcesem udział w XXV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny!!! - Wiktoria Morawiec (1a), Viktoria Toman (1a), Zuzanna Knura (1a), Daniel Durczok (1a), Rafał Sowa (1a), Zofia Mrozek (1a), Michał Skrzyszowski (1c), Mateusz Lampert (1f), Łukasz Klon (1F), Damian Knopek (1f), Matylda Kołek (1f), Natalia Cuber (2a), Szymon Bałamucki (2a)

Jakub Hamza Salah Addin (3a) znalazł się w grupie Młodego Concilium Civitas. Praca Jakuba ukaże się drukiem w Almanachu Młodego Concilium

Mateusz Kołek (3a) i Paulina Zegarska zostali zakwalifikowani do II etapu prestiżowego konkursu naukowego E(x)plory

Veronika Hensel (2d) wzięła udział w II części etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego

Marta Piszczan (If), Wiktoria Woryna (If), Kinga Olejniczak (If), Wiktoria Morawiec (Ia), Julia Polak (Ia) zostały zakwalifikowane do III finałowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia organizowanego przez Fundację na Rzecz Praw Ucznia

Olga Wilk (2a) została objęta programem mentoringowym EducationUSA organizowanym jest przez Ambasadę Amerykańską oraz Program Fulbrighta

Mateusz Kołek (3a), Olga Wilk (2a), Matylda Kołek (1f), Mateusz Lampert (1f),  Łukasz Klon (1f) w finałowej setce ADAMED Smart UP

Olga Wilk (2a) otrzymała ofertę uczestnictwa w programie Yale Young Global Scholars 2020

W marcu uroczyście obchodziliśmy 15-lecie nadania imienia szkole! Gościliśmy brata naszego Patrona Pana Kazimierza Tischnera

Wykaz sukcesów po pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 oraz nominacji do kolejnych etapów już był bardzo imponujący, a jeszcze tyle dokonaliście. 

Patrycja Burszczyk (2c), Aleksandra Małecka (3c) oraz Kamila Ostrowska (3c) otrzymały INDEKSY Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Natalia Cuber (2a), Barbara Bugdol (4 LP) oraz Julia Kotula (4 OSSP) otrzymały Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Olga Wilk (2a) i Mateusz Kołek (3a) otrzymali stypendium Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w ramach „Programu pomocy wybitnie zdolnym”

Maria Sito (3c) stanęła na na podium XXVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Piotr Bujnowski (2b) zajął I miejsce, zaś Filip Rentfleisz (1f) - III miejsce w Festiwalu „Zostań idolem”

Olga Wilk (2a) oraz Mateusz Kołek (3a) zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego 49. Olimpiady Biologicznej

Mateusz Lampert (If), Piotr Sosna (If) oraz Mateusz Kołek (3a) zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej (spośród 3117 uczestników)

Megan Durczok (2b) została zakwalifikowana do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie

Uczniowie klasy If - Małgorzata Adamczyk oraz Piotr Sosna zakwalifikowali się do kolejnego etapu Olimpiady Znajomości Afryki

Emilia Morgała (If) oraz Julia Zdyb (2a) zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Mateusz Lampert (If) zajął II miejsce w XXVIII Wojewódzkim Konkursie „Nudna Matematyka” dla klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych

Mateusz Kołek (3a) oraz Paulina Zegarska otrzymali uprawnienia do przeprowadzenia badań laboratoryjnych na Uniwersytecie Warszawskim w ramach własnego projektu: Anticancer and apoptotic activity of coelomic fluid from earthworm Eisenia foetida, L-ascorbic acid and beta-glucan (Działanie przeciwnowotworowe i aktywność apoptotyczna płynu celomatycznego z dżdżownicy Eisenia foetida, kwasu L-askorbinowego oraz beta-glukanu)

Olga Wilk (2a) wzięła udział w 9. edycji konferencji neurobiologicznej Aspects of Neuroscience

Alicja Wdzienczny (3b) zajęła III miejsce w konkursie oratorskim pod hasłem “Tischnerowskie drogowskazy”

Olga Wilk (2a) jako jedna z 20 reprezentantek Polski uczestniczyła w WiSci Estonia

„Liga Lekkoatletyczna”: I miejsce Edyta Połednik (3c) - bieg na 100 metrów, II miejsce Mateusz Pająk (3b) - skok w dal, II miejsce Magda Markiewka (1h) i Natalia Tomiczek (1LP) - skok w dal, II miejsce Małgorzata Adamczyk (1f) - bieg na 800 metrów, III miejsce Karolina Szymura (1a) - bieg na 400 metrów, III miejsce Daniel Przybyłowski (2a) - bieg na 100 metrów, II miejsce Daniel Przybyłowski (2a), Paweł Sobala (1h), Rafał Sowa (1a), Mateusz Pająk (3b) - bieg sztafetowy, III miejsce Edyta Połednik (3c), Patrycja Antosz (1i), Nikola Mazgaj (1h), Estera Stużyńska (1i)- bieg sztafetowy

Piotr Bujnowski (2b) zdobył GRAND PRIX XII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”

Katarzyna Brawańska (5 OSSP) oraz Kinga Komarek (2b) otrzymały wyróżnienia XII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”

Kamil Huwer (3c) zajął 3. miejsce w zawodach Pucharu Polski Juniorów w szpadzie i tym samym awansował na 8 pozycję w krajowej klasyfikacji generalnej w stawce 96 sklasyfikowanych zawodników

Liliana Nowak (1b), Małgorzata Adamczyk (1f), Katja Skupień (1d), Karolina Szymura (1a), Estera Stużyńska (1i), Nikola Mazgaj (1h), Kinga Olejniczak (1f), Magdalena Durczok (1i), Julia Polak (1a), Patrycja Paczos (1a), Aleksandra Kowalska (1a), Matylda Kołek (1f), Antonina Swoboda (1b), Natalia Tomiczek (1LP) zdobyły II miejsce w Powiatowych Biegach Sztafetowych Dziewcząt, tym samym awans do półfinału wojewódzkiego

Wojciech Antończyk (1h), Daniel Durczok (1a), Krzysztof Łukoszek (1LSP), Radosław Masny (1e), Dawid Nawrocki (1d), Szymon Sitek (1e), Paweł Sobala (1h), Rafał Sowa (1a), Jakub Szóstek (1c) zajęli II miejsce w Powiatowych Biegach Sztafetowych Chłopców oraz awans do półfinału wojewódzkiego

Lilianna Nowak (1b) zajęła 1 miejsce, a Emilia Czajka (1d) - 3 miejsce w XXVII Biegu Gazety Wodzisławskiej im. Leszka Kowalczyka

Natalia Mrozik (3c), Zuzanna Faron (3b), Małgorzata Adamczyk (1f), Wiktoria Adamus (1e), Aleksandra Kowalska (1a), Patrycja Michalska (1c),

Karina Knicz (1d) zdobyły srebrny medal w półfinale Wojewódzkim Szkół Ponadpodstawowych w pływaniu

Szkoła otrzymała nagrodę NASK w postaci dwóch mobilnych pracowni komputerowych!

Oddaliśmy do użytku boisko wielofunkcyjne!

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom naukowym! Wspaniały to rok ! Mimo wszystko…

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok