Strona główna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych
W zeszły czwartek, 3 grudnia, II klasa Liceum Plastycznego gościła u zaprzyjaźnionego sąsiada - w Przedszkolu nr 6. Pierwsze spotkanie, typowo integracyjne, odbyło sie w ramach realizacji kolejnej edycji wspólnego projektu "Od smyka do plastyka". Jako że poczatki zazwyczaj bywają trudne, zarówno licealiści jak i przedszkolaki byli nieco nieśmiali. Kreowanie wielkich podobizn maluchów na ogromnych arkuszach papieru szybko jednak przełamało lody. Wszyscy bawili się znakomicie.
Projekt ma na celu m.in. rozwijanie twórczego myślenia, wrazliwości na sztukę oraz umiejętności współpracy i współodpowiedzialności. Dzieci uczą się jak rozładowywać emocje, agresję, jak wyrażać siebie.
W dniu dzisiejszym będziemy gościć w naszej szkole Komendanta Powiatowego Policji insp. Krzysztofa Justyńskiego. Uczniowie będą mieli okazję do zadawania pytań i rozmowy na nurtujące ich tematy m.in. zagrożeń dla bezpieczeństwa, uzależnień z punktu widzenia prawa karnego, bezpieczeństwa w powiecie wodzisławskim. A na koniec... niespodzianka dla Komendanta przygotowana przez naszą młodzież :)
Maraton Pisania Listów AI po raz czwarty w Tischnerze!
Zapraszamy każdego, kto pragnie zawalczyć o prawa cżłowieka i czuje potrzebę przeciwstawienia się niesprawiedliwości.
Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, więc każdy może wziąć udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International.
Harmonogram pisania listów dla poszczególnych klas znajduje się na tablicy ogłoszeń.
Marzysz o studiach w USA? Zgłoś się do programu mentoringowego Ambasady USA oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, w którym absolwenci i studenci uczelni amerykańskich wesprą Cię swoim doświadczeniem!
Mentorzy będą służyć radą przez cały rok, aż do momentu złożenia aplikacji na Twoją wymarzoną uczelnię.
Udział w programie jest bezpłatny. Nabór trwa do 15 grudnia 2015.
19 listopada złączone siły II c i III d, przy dodatkowym wsparciu adeptów sztuki z innych klas, stawiły się punktualnie (z pewnymi wyjątkami) o 7.15 przed budynkiem szkoły.
Celem wspólnej wyprawy było podwójne spotkanie ze sztuką, po pierwsze w krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera, gdzie uczniowie uczestniczyli w wykładzie „ Sztuka w popkulturze, popkultura w sztuce”. Po drugie w salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”, którego właścicielem Antoni Wzięty vel Tonio podejrzewany jest o zabicie sławnej pianistki. Tu uczniowie nie tylko obcowali ze sztuką teatralną , ale stali się jej faktycznymi współtwórcami.…a wszystko to w przestrzeni Teatru Bagatela. Krótko mówiąc: niezapomnianych wrażeń wiele!
Organizatorami wyjazdu były p. D. Kubica i P. Swierczyna
Konkurs na strój zgodny z epoką został ogłoszony w naszej szkole z okazji szkolnych obchodów Dnia Niepodległości. Nasi uczniowie udowodnili, że potrafią wczuć się w każdą rolę i, jak zwykle, świetnie się przy tym bawić. W tym konkursie przyznano trzy miejsca oraz wyróżnienie. Patrzcie i podziwiajcie.
I miejsce: klasa IIILP Karolina Tobiasz i Kamila Jurak |
II miejsce: klasa IIIA Marta Turkiewicz i Natalia Styrnol |
III miejsce: klasa IIA Kamila Musiolik i Natalia Styrnol |
Wyróżnienie: klasa ID Maciej Ogrocki |
Z okazji Dnia Niepodległości 12 listopada odbyły się w naszej szkole trzy konkursy. Poniżej prezentujemy ich wyniki:
9 listopada młodzież naszej szkoły miała okazję spotkać się z tłumaczką książki angielskiego pisarza Laurence'a E. Fishera „Przypomnij mi, by zapomnieć"- panią Elżbietą Pałac-Zganiacz oraz jej mężem Jackiem Zganiaczem (pianistą, pilotem, rodowitym Pszowikiem). Uczniowie mogli podczas spotkania wysłuchać wywiadu z autorem książki oraz jej główną bohaterką, która obecnie ma ponad 80 lat i mieszka w Nowej Zelandii.