ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Erasmus+

Hiszpania, Włochy, Grecja.... Podsumowanie pierwszego roku projektu Erasmus+ w Tischnerze

Rok szkolny 2018/2019 był w Tischnerze wyjątkowy z wielu względów. Jednym z nich jest realizowany i koordynowany przez naszą szkołę międzynarodowy projekt Erasmus + “Entrepreneurship and language matters in life. Developing resourcefulness among students; learning how to set up a business”.
Potrzeba realizowania projektu mającego na celu rozwijanie w uczniach szeroko rozumianej przedsiębiorczości oraz poszerzanie umiejętności z zakresu języków obcych zrodziła się z widocznego wśród młodych ludzi spadku motywacji oraz braku wiary we własne możliwości.
Koordynatorkami projektu oraz organizatorkami działań projektowych w szkole są nauczycielki języków obcych pani Agnieszka Kurasz (język hiszpański) oraz pani Joanna Skorupa (język angielski).
Partnerami w projekcie poza nami są szkoły z Grecji, Hiszpanii, Łotwy i Włoch. Wybór nie jest przypadkowy. Są to kraje borykające się z bardzo dużym bezrobociem wśród młodych ludzi.
Dzięki projektowi jego uczestnicy dowiedzą się jak założyć własną firmę, jak dobrze się do tego przygotować oraz nabiorą tak potrzebnej w dzisiejszych czasach przedsiębiorczej postawy w życiu.

Czytaj więcej...

Uczniowie "Tischnera" w słonecznej Hiszpanii

W dniach od 13 do 19 stycznia 2019 roku grupa sześciu uczniów oraz dwoje nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w pierwszej z pięciu zaplanowanych wizyt w ramach projektu Erasmus+ “Entrepreneurship and language matters in life. Developing resourcefulness among students; learning how to set up a business”.

Czytaj więcej...

Erasmus+. Informacja o prezentacji

Drodzy Uczniowie
Wszyscy, którzy złożyli dokumenty na udział w projekcie Erasmus+ i są zainteresowani udziałem w wymianach międzynarodowych, powinni dostarczyć do 22.10.2018 r. prezentację wykonaną w języku angielskim lub hiszpańskim. Proszę pamiętać, że prezentację będzie trzeba omówić i zaprezentować w wybranym języku.

TEMAT: "Miejsce w którym mieszkam"

-prezentacja może dotyczyć waszej miejscowości, powiatu wodzisławskiego lub województwa Śląskiego.

Powinny się w niej znaleźć następujące informacje:
- położenie (gdzie na mapie Polski i Europy znajduje się to miejsce)
- jak skomunikowane jest z innymi ważnymi miejscami w Polsce/ Europie
- atrakcje turystyczne
- krótka historia miejsca
- legenda dotycząca tego miejsca (jeżeli ją posiada)
- ważne osoby
- lokalne firmy
- ciekawostki

CZAS TRWANIA: 5-10 minut, 15-20 slajdów

Prezentacje prosimy wysłać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Konsultacje dotyczące prezentacji oraz innych zadań/ działań projektowych będą się odbywać w każdy czwartek na długiej przerwie (11:25- 11:40). P. Joanna Skorupa w sali 1.35, p. Agnieszka Kurasz w sali 1.38

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok