ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Lomography

Lomography - wernisaż w Opawie

Za nami kolejne spotkanie z uczniami Slezkiego Gimnazjum w Opawie, w ramach projektu transgranicznego „Lomography – interesting way of learning". 12 grudnia grupa 20 uczniów Liceum Plastycznego uczestniczyła w wernisażu zdjęć, które są efektem wspólnych działań fotograficznych w ramach polsko -czeskiej współpracy. Wystawę można oglądać do 3 stycznia w OC Breda w Opavie.

Lomography - kolejne spotkanie za nami

24 października uczniowie Liceum Plastycznego po raz kolejny odwiedzili swoich przyjaciół ze Slezkiego Gimnazjum w Opawie. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w szkole projektu transgranicznego pt. „Lomography – interesting way of learning". Działanie miało charakter typowo warsztatowy. Partner czeski przygotował wykłady i warsztaty w Slezkim Uniwersytecie w Opawie a tematem przewodnim było światło w fotografii. Niezwykle ciekawe okazały się warsztaty w uczelnianym atelier fotograficznym i pokoju zwanym "camera obscura". Następne spotkanie 12 grudnia!!!

Nocka fotograficzno-filmowa już za nami


14 września 40 uczniów Liceum Plastycznego wspólnie z 20 przyjaciółmi z czeskiej szkoły w Opavie brali udział w nocnych warsztatach i wykładach fotograficznych, oprócz tego tańczyli, grali, śpiewali, rozwiązywali łamigłówki i zagadki oraz rozgrywali międzynarodowe mecze. Wszystko to w ramach realizacji projektu z Euroregionu Silesia pn. „Lomography interesting way of learning". Nocne spotkanie okazało się tak bardzo udane, że uczestnicy nie mogli się rozstać i już odliczają dni do kolejnego spotkania, które odbędzie się 24 października tym razem w Opavie.

Plener fotograficzny w Jaworzynce

W dniach 28 maja do 1 czerwca 2018 r. piętnastu uczniów naszego Liceum Plastycznego uczestniczyło w plenerze fotograficznym w Wodzisławiu Śl. i Jaworzynce. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu transgranicznego "Lomography - interesting way of learning". Przez pięć dni razem z uczniami Slezskiego Gimnazium w Opavie doskonaliliśmy swoje umiejętności w zakresie fotografii kompaktowymi aparatami typu Lomo. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się spacerem po Wodzisławiu Śląskim, podczas którego zapoznaliśmy naszych przyjaciół z Czech z historią i zabytkami miasta. Kolejne dwa dni spędziliśmy na terenie ośrodka sportowego Gosław. Tam uczestniczyliśmy między innymi w warsztatach fotograficznych w kokoszyckim parku. W środę natomiast przenieśliśmy się w malownicze okolice Jaworzynki. Tam „zdobyliśmy" Trójstyk, czyli miejsce styku trzech granic: Polski, Czech i Słowacji, poznaliśmy wybitnego artystę malarza pana Piotra Jakubczaka oraz wysłuchaliśmy opowieści o dawnym życiu górali w Chacie Kawuloka. Naszym ostatnim wspólnym przystankiem była wizyta na terenie Kopalni Marcel, gdzie mogliśmy oglądać i fotografować zabytkowy szyb „Wiktor". Plener to jednak nie tylko praca. Mieliśmy również czas na odpoczynek, a przede wszystkim dalsze rozwijanie polsko-czeskich kontaktów i naukę języka naszych sąsiadów. Kiedy przyszedł czas pożegnania nie mogliśmy się rozstać. Na szczęście zobaczymy się znowu po wakacjach!!!

Plener fotograficzny w ramach projektu polsko-czeskiego Lomography

W dniach 28 maja do 1 czerwca piętnastu uczniów naszego Liceum Plastycznego uczestniczyło w plenerze fotograficznym w Wodzisławiu Śl. i Jaworzynce. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu transgranicznego "Lomography - interesting way of learning". Przez pięć dni razem z uczniami Slezskiego Gimnazium w Opavie doskonaliliśmy swoje umiejętności w zakresie fotografii kompaktowymi aparatami typu Lomo. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się spacerem po Wodzisławiu Śląskim, podczas którego zapoznaliśmy naszych przyjaciół z Czech z historią i zabytkami miasta. Kolejne dwa dni spędziliśmy na terenie ośrodka sportowego Gosław.

Czytaj więcej...

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok