ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Rekrutacja uzupełniająca - Liceum Plastyczne oraz Liceum Sztuk Plastycznych

Na podstawie art. 161. ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo Oświatowe

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim ogłasza rekrutację uzupełniającą do Liceum Plastycznego (po gimnazjum) oraz do Liceum Sztuk Plastycznych (po szkole podstawowej).

Egzamin odbędzie się 26 lipca o godz. 9:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim. Egzamin obejmuje rozmowę kwalifikacyjną oraz egzamin praktyczny.

Zasady rekrutacji uzupełniającej są tożsame z zasadami obowiązującymi w terminie majowym. Informacje dot. egzaminu znajdują się w zakładce REKRUTACJA 2019/2010 

Zgłoszenia na egzamin przyjmowane są w sekretariacie szkoły (32 4552228) do dnia 25.07.2019 r. godz. 12:00. Przed egzaminem kandydat zobowiązany jest dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu: plastyk

Wyniki postępowania uzupełniającego zostaną ogłoszone w dniu egzaminu.

Zanim się rozejdziemy w góry, nad morze...

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, za nami kolejny udany rok szkolny. Na progu wakacji życzę wszystkim Uczniom oraz Nauczycielom II Liceum Ogólnokształcacego, Liceum Plastycznego oraz  Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych udanego i  radosnego wypoczynku, samych słonecznych i pięknych dni. Życzę, aby wszyscy z tegorocznych wakacji wrócili wypoczęci, szczęśliwi i z nowymi siłami rozpoczęli nowy rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor szkoły   

mgr Wojciech Komorek

shell

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uczniowie szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odebrali dziś świadectwa promocyjne. Uczniowie klasy 1D zaprezentowali krótki program artystyczny, który wprowadził wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój, a Dyrektor Wojciech Komorek dziękując nauczycielom za zaangażowanie i gratulując uczniom osiągnięć i wysokich wyników w nauce przypomniał nam, jak wiele emocji budziły wydarzenia, z którymi mierzyliśmy się w tym roku szkolnym. Za wsparcie i gotowość niesienia pomocy podziękował nauczycielom również Przewodniczący samorządu uczniowskiego składając symboliczne kwiaty na ręce Dyrekcji ZSP.

Życzymy wszystkim udanych wakacji! 

Refleksja na temat wyborów '89

Młodzież naszej szkoły w 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 wysłuchała wykładu dr. hab. Adama Dziuby w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej pt: "Czy to już była demokracja... refleksja na temat wyborów z 4 czerwca 1989".

Warsztaty w Liceum Plastycznym z delegacją uczniów z Niemiec

Jak zawsze niezawodne Liceum Plastyczne świętuje z Powiatem Wodzisławskim 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tym razem wyzwaniem było wykonanie muralu wraz z delegacją uczniów z Niemiec podczas Konferencji "Razem dla Europy. Together for Europe". 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok