ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Nagroda dla szkoły od NASK - dwie mobilne pracownie komputerowe!

Państwowy Instytut Badawczy NASK docenił starania naszej szkoły, których celem jest stworzenie uczniom i nauczycielom warunków do bezpiecznego i efektywnego korzystania z zasobów Internetu w celach dydaktycznych.

Co zrobiliśmy? W bieżącym roku szkolnym zostało wykonane podłączenie szkoły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, wdrożono system mLegitymacje, zorganizowano Tydzień Kodowania CodeWeek a uczennice Liceum Plastycznego Paulina Czuchowska i Wiktoria Janik zaprojektowały plakaty Smart Szkoła. Efektem tych działań było zaproszenie Dyrektora Wojciecha Komorka na konferencję OSE Regio w Częstochowie. Podczas konferencji otrzymaliśmy nagrodę w postaci DWÓCH mobilnych supernowoczesnych pracowni komputerowych. Każda składa się z 16 laptopów oraz własnego dostępu do Internetu.

Pracownie zostaną dostarczone do szkoły w najbliższym czasie.

Zebrania z rodzicami / konsultacje

2 grudnia 2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami oraz konsultacje zgodnie z poniższym harmonogramem.

16:00 – spotkanie z wychowawcami – IIA, IIB, IIC, IID, IIIA, IIIB, IIIC, IIID, IVOSSP, VOSSP, IILP, IIILP, IVLP

16:45 – 18:30 – konsultacje dla rodziców uczniów wszystkich klas ZSP

18:30 – spotkanie z wychowawcami – IA, IB, IC, ID, IE, IF, IG, IH, II, ILP, ILSP

W tym dniu zapraszamy na II Kiermasz Świąteczny podczas którego będzie można zakupić ozdoby świąteczne. Cały dochód przeznaczony będzie na wsparcie działań realizowanych przez Radę Rodziców przy ZSP. 

Zapraszamy również do aktywnego włączenia się w Maraton Pisania Listów AMNESTY INTERNATIONAL organizowany w naszej szkole.

DLA NIEPODLEGŁEJ!!!

 

„Wolność kocham i rozumiem, 

Wolności oddać nie umiem....”

Słowa te towarzyszyły uczniom „Tischnera” w obchodach 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jak zwykle ogromną inwencją twórczą wykazali się nauczyciele i uczniowie, którzy udowodnili, że potrafimy łączyć patriotyzm i historię z radością dnia powszedniego. „Wolność to szczęście, dlatego entuzjastycznie wzięliśmy udział we wszelkich inicjatywach tego dnia”. Wystawy tematyczne, konkurs na strój lat 20-tych, 30-tych, czy też spektakl filmowo-muzyczny, dokumentujący drogę Polski do wolności, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Fantastycznym przedsięwzięciem okazał się pokój z lat 20-tych, który tętnił życiem - muzyką, tańcem i stosownymi dla epoki rozrywkami, właściwie przez cały dzień. Mieliśmy także okazję, by wziąć udział w spotkaniach z przedstawicielami jednostek wojskowych. Ogłoszenie NIEPODLEGŁOŚCI uczciliśmy, śpiewając wspólnie hymn państwowy. Wzruszające chwile, radość, poczucie szczęścia..., ale i refleksja, która pozostała po tym dniu: „czy aby wolność kocham i rozumiem?”

Nowe boisko w "Tischnerze"!

25 października, w obecności władz Powiatu Wodzisławskiego, odbyło się w naszej szkole oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego. Nasze nowe cudo o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 42,0 m x 22,0 m, składa się z pól do piłki ręcznej, piłki nożnej, kortu tenisowego oraz boiska do siatkówki wraz z piłkochwytami. W ramach inwestycji zainstalowano także oświetlenie boiska, monitoring wizyjny oraz zagospodarowano teren.
Był to dla nas dzień wyjątkowy, na który długo czekaliśmy. Atrakcją uroczystości był mecz nauczyciele kontra uczniowie oraz przygotowany specjalnie na tę okazję 'Koncert Radości” z udziałem utalentowanych uczniów naszej szkoły. Bardzo ucieszyła nas wiadomość dnia: „ W najbliższym czasie przeprowadzony zostanie ogólny remont sali gimnastycznej (!!!) wraz z wyposażeniem trwałym połączony z wykonaniem izolacji i odwodnienia fundamentów budynku, a także wymianą instalacji elektrycznej i instalacji centralnego ogrzewania.
Dziękujemy Władzom Powiatu za tak trafną i potrzebną inwestycję!

Klasa 1h na Magurce

 

25 października klasa 1h wybrała się na wycieczkę w góry. Aby w pełni doświadczyć uroków tego typu wyjazdów, wyruszyli pociągiem do Wilkowic na podbój Magurki. Po niespełna dwóch godzinach "wspinaczki" dotarli na szczyt. Pomidorówka ze schroniska, wspólne śpiewy z gitarą przy ognisku i piękna pogoda dodały wycieczce niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie Plastyka na Foto Art Festival


22 października uczniowie klas 2LP oraz 3LP wzięli udział w wycieczce do Bielska-Białej na 8. edycję festiwalu Foto Art. Foto Art Festival im. Andrzeja Baturo to wydarzenie, które skupia twórców o światowej renomie zajmujących się fotografią tematyczną i estetyczną.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok