Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Uroczystość miała wyjątkową oprawę. A to za sprawą scenografii przygotowanej przez szkołę wspólnie z Wydziałem Oświaty, a mającej na celu lepsze wprowadzenie w klimat „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, zaprezentowanego w części artystycznej spotkania. W ten sposób szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody 150 rocznicy urodzin wielkiego artysty.69614672 2891396110930637 9043279617137311744 n

Zanim jednak doszło do prezentacji programu artystycznego, w imieniu gospodarza, starosty Leszka Bizonia, naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Zollner-Solowska przywitała licznie przybyłych gości. Wśród nich byli m.in. posłowie na Sejm Teresa Glenc i Krzysztof Gadowski, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Gawęda, przewodniczący rady powiatu Adam Krzyżak, członkowie zarządu powiatu Tadeusz Skatuła i Kornelia Newy, prezydent miasta Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca i przewodniczący rady miejskiej Dezyderiusz Szwagrzak, radni, szefowa Urzędu Skarbowego w Wodzisławiu 69710100 2891399267596988 7722181018718830592 nŚl. Izabela Tomczyk, kierownik inspektoratu ZUS w Wodzisławiu Śl. Rafał Obetkon, przedstawiciele lokalnych organizacji biznesu: Roman Juzek (Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców), Krzysztof Dybiec (Izba Gospodarcza), Bronisław Kostaniuk (Forum Firm z siedzibą w Radlinie), Joanna Gola (Rydułtowski Park Przedsiębiorczości) , szefowie powiatowych służb, straży i inspekcji, reprezentanci oświatowych związków zawodowych i nadzoru pedagogicznego, dziekan dekanatu Wodzisław Śl. ks. Janusz Badura i proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Wodzisławiu Śl. ks. Daniel Ferek, a także dyrektorzy i nauczyciele powiatowych szkół i placówek oświatowych, młodzież oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Czytaj więcej...

Wrześniowe spotkania z rodzicami

 
10.09.19 (godz. 17:00) - spotkanie rodziców uczniów klas I z dyrektorem i wychowawcami.
 
11.09.19 (godz. 17:00) - spotkanie rodziców uczniów klas II, III LO; II, III, IV LSP, IV,V OSSP z wychowawcami. Spotkanie rodziców uczniów klas maturalnych rozpocznie się szkoleniem dotyczącym procedur maturalnych.
 
Zapraszamy

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

back to school 2614359 1920

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września

  • 9:30 - wszystkie klasy pierwsze LO i LP w sali gimnastycznej, a następnie spotkania z wychowawcami w klasach.
  • 9:30 - pozostałe klasy LO, LP oraz OSSP – spotkania z wychowawcami w klasach.

Katecheci zapraszają na mszę świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, która odbędzie się w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śl. (przy rynku) o godzinie 8:00.

Już wkrótce powstanie boisko wielofunkcyjne

Powiat wyłonił wykonawcę odpowiedzialnego za budowę boiska wielofunkcyjnego w naszej szkole.

W ramach inwestycji przy szkole ma powstać wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 42 x 22 m, piłkochwytami, wyposażeniem sportowym oraz elementami małej architektury. Obiekt zostanie też oświetlony i objęty monitoringiem. W przetargu na wykonanie boiska stanęło 7 oferentów. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy ze Skwierzyny. To wykonawca z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w budowie obiektów sportowych. Umowę w imieniu Powiatu podpisał starosta Leszek Bizoń i dyrektor ZSP Wojciech Komorek, a w imieniu firmy kierownik budowy Grzegorz Froncek. W spotkaniu udział wzięła również odpowiedzialna za oświatę członkini zarządu Kornelia Newy oraz naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Katarzyna Lerch .

Koszt przedsięwzięcia to ok. 700 tys. zł, a maksymalny czas na jej ukończenie – 80 dni. Warto podkreślić, że Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. zabiega o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych, podobnie jak to miało miejsce przy innych tego rodzaju przedsięwzięciach.

boisko/materiał prasowy Biura Komunikacji Społecznej i Informacji/

Zanim się rozejdziemy w góry, nad morze...

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, za nami kolejny udany rok szkolny. Na progu wakacji życzę wszystkim Uczniom oraz Nauczycielom II Liceum Ogólnokształcacego, Liceum Plastycznego oraz  Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych udanego i  radosnego wypoczynku, samych słonecznych i pięknych dni. Życzę, aby wszyscy z tegorocznych wakacji wrócili wypoczęci, szczęśliwi i z nowymi siłami rozpoczęli nowy rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor szkoły   

mgr Wojciech Komorek

shell

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uczniowie szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odebrali dziś świadectwa promocyjne. Uczniowie klasy 1D zaprezentowali krótki program artystyczny, który wprowadził wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój, a Dyrektor Wojciech Komorek dziękując nauczycielom za zaangażowanie i gratulując uczniom osiągnięć i wysokich wyników w nauce przypomniał nam, jak wiele emocji budziły wydarzenia, z którymi mierzyliśmy się w tym roku szkolnym. Za wsparcie i gotowość niesienia pomocy podziękował nauczycielom również Przewodniczący samorządu uczniowskiego składając symboliczne kwiaty na ręce Dyrekcji ZSP.

Życzymy wszystkim udanych wakacji! 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok