ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Zebrania rodziców

Zapraszamy Rodziców w dniu 27 maja

godz. 17:00 - zebrania z wychowawcami

godz. 17:30 - 18:30 - konsultacje z nauczycielami

godz. 18:30 - spotkanie rodziców uczniów wyjeżdzających do Norwegii

Egzamin do Liceum Plastycznego oraz Liceum Sztuk Plastycznych

Egzamin wstępny do Liceum Plastycznego (dla absolwentów gimnazjum) oraz Liceum Sztuk Plastycznych (dla absolwentów szkoły podstawowej)

Termin egzaminu : 30 maja egzamin ustny - godzina ustalana indywidualnie w sekretariacie szkoły

                                 31 maja egzamin praktyczny - godz. 10:00

                                      

Co należy dostarczyć przed egzaminem:

-wniosek o przyjęcie do LP lub LSP (wydruk z systemu naboru elektronicznego)

-zaświadczenie o uczęszczaniu do klasy III gimnazjum lub klasy VIII szkoły podstawowej

-zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu – plastyk

Co należy zabrać na egzamin:

- na egzamin ustny można zabrać: dyplomy, wyróżnienia, zaświadczenia potwierdzające udział w konkursach plastycznych, teczkę z pracami plastycznymi najlepiej wykonanymi w różnych technikach artystycznych

- na egzamin praktyczny należy zabrać: blok rysunkowy A3, ołówki, gumkę, temperówkę, farby, naczynie na wodę, pędzle, paletę, naczynie na wodę, plastelinę lub glinę – ok. 0,5 kg,  legitymację szkolną

ŻYCZYMY POWODZENIA 

Sprawdzian kompetencji językowych

Sprawdzian kwalifikujący do klas dwujęzycznych odbędzie się 23 i 24 maja 2019 r.

Dodatkowy termin - 27 maja 2019 r.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie lub osobiście w sekretariacie szkoły do dnia 22 maja 2019 r.

Dodatkowe deklaracje dotyczące przystąpienia do ww. sprawdzianu nie są wymagane.

 

 

 

Moment, kiedy młodość przestaje się kłócić z dojrzałością...

To moment, w którym młodość przestaje kłóciś się z dojrzałością, spontaniczność i zapał z odpowiedzialnością... Tymi słowami Dyrektor Wojciech Komorek rozpoczął uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera oraz Liceum Plastycznego. Ostatnia lekcja dla maturzystów to wskazówki na dorosłe życie: miejcie ambitne cele, nie bójcie się niepowodzeń, uwierzcie w swoje możliwości i miejscie odwagę podążać za sercem i intuicją. 

Uroczyste wręczenie świadectw odbyło się 26 kwietnia w salach artystycznych w murach naszej szkoły. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało w tym roku aż 22 absolwentów. Jak co roku, szczególnie wyróżniający się absolwenci otrzymali tytuł i statuetkę PROSPERO.

Artur Markiel został uhonorowany tytułem SUPER PROSPERO za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki oraz rozsławianie dobrego imienia szkoły,

Nikola Antończyk została wyróżniona tytułem Prospero w kategorii Wolontariat.

Dziękujemy naszym absolwentom za te wspólne lata. Gratulujemy wyników w nauce i życzymy powodzenia w odważnym realizowaniu dalszych osobistych celów i ambicji. 

Podsumowanie konkursów plastycznych. Spacer po wyobraźni 2019 i Mój Wyspiański.

5 kwietnia obchodziliśmy w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śląskim wielkie święto sztuki. Po niemal dwóch miesiącach oczekiwania poznaliśmy wreszcie zwycięzców trzeciej edycji regionalnego konkursu malarskiego „Spacer po wyobraźni”, odbywającego się pod patronatem Starostwa Powiatowego. Spośród dwustu stworzonych w lutym w naszej szkole prac, jury składające się z artystów malarzy uczących w LP wyłoniło po trzech najzdolniejszych uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, zajmujących kolejno miejsca od 1 do 3.

Czytaj więcej...

Pierwszy plener rysunkowo-fotograficzny 2019 roku.

 

Pierwsze ciepłe słońce, pierwsze tygodnie wiosny, nie mogliśmy nie skorzystać z tych wyjątkowo urokliwych dni. Tematem pleneru była architektura kościoła pod wezwaniem Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim. Inspiracją do twórczych poszukiwań była neogotycka architektura, której ciekawa historia sięga XIII wieku. Porysowaliśmy i fotografowaliśmy naszą, zawsze eksperymentalną, camerą obscurą. Już nie możemy się doczekać efektów końcowych.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok