ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Podsumowanie konkursów plastycznych. Spacer po wyobraźni 2019 i Mój Wyspiański.

5 kwietnia obchodziliśmy w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śląskim wielkie święto sztuki. Po niemal dwóch miesiącach oczekiwania poznaliśmy wreszcie zwycięzców trzeciej edycji regionalnego konkursu malarskiego „Spacer po wyobraźni”, odbywającego się pod patronatem Starostwa Powiatowego. Spośród dwustu stworzonych w lutym w naszej szkole prac, jury składające się z artystów malarzy uczących w LP wyłoniło po trzech najzdolniejszych uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, zajmujących kolejno miejsca od 1 do 3.

W kategorii młodszej pierwsze miejsce zajęła Nelly Porąbka z SP nr 1 w Rybniku, drugie - Maria Porszke z SP 28 w Rybniku, a trzecie - Natalia Waszak z SP nr 4 w Radlinie. Przyznane zostało także 14 wyróżnień. W grupie starszej laureatką została Sandra Cydejko z ZS nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, a kolejne miejsca to Kamila Zakurzewska z ZSP nr 14 w Rybniku i Marlena Rduch z SP nr 1 w Świerklanach oraz 12 wyróżnionych osób! Rozstrzygnięty został także nasz wewnątrzszkolny konkurs plastyczny „Mój Wyspiański”, w którym udział wzięli uczniowie Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Pierwsze miejsce, za interpretację oraz dużą sprawność techniczną otrzymała Barbara Bugdol z klasy 3 LP, a dwa wyróżnienia powędrowały do Oliwii Rupińskiej z 2 LP i Patrycji Maksim z 1 LP. Zwycięzcom w obu konkursach serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz ciągłej pracy twórczej w dziedzinie sztuki, która ubogaca oraz ubarwia nasze życie. Galę swoim udziałem uświetnili także zaproszeni goście. Obecni byli Pani Naczelnik Wydziału Oświaty w Wodzisławiu Śląskim Katarzyna Zölner – Solowska, wnuczka Stanisława Wyspiańskiego Pani Dorota Wyspiańska – Zapędowska oraz profesor Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie dr hab. Tomasz Tobolewski, który po oficjalnej części rozdania nagród wygłosił dla uczniów naszej szkoły inspirujący wykład na temat sztuki. Dziękujemy również naszej absolwentce Annie Kuczok, właścicielce pizzerii ART-PIZZA w Wodzisławiu Śl., która ufundowała bony do restauracji. Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie i za inspirację.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok