ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

w Wodzisławiu Śląskim

BRAIN BEE - Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej

brain beeW sobotę 9 marca uczennice klasy IA Olga Wilk i Julita Kotecka wzięły udział w regionalnym etapie prestiżowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej, który odbył się w Krakowie. Konkurs obejmuje zadania w języku polskim i angielskim, a honorowy patronat nad konkursem Minister Edukacji Narodowej. Finał odbędzie się w tym roku w Korei Południowej. Laureaci części krajowej otrzymują cenne nagrody oraz mają zapewniony wstęp na kierunki medyczne. Nasze uczennice w tym roku nie zostały laureatkami ale osiągnęły, jak na uczennice klasy I, bardzo dobre wyniki. Olga i Julita uzyskały możliwość uczestniczenia w roli słuchaczy, już od września tego roku, w zajęciach z neurobiologii w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Przed nimi zatem okres wytężonej pracy, zwieńczony, mamy nadzieję, sukcesem w klasie drugiej lub trzeciej.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

 Film promocyjny 2018

playbutton

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok