ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

RODO - informacja

Szanowny Rodzicu, Opiekunie Prawny, Drodzy Uczniowie


25 maja zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych. Chcielibyśmy spełnić nasz obowiązek informacyjny i wyjaśnić jak przetwarzamy Państwa dane. W związku z tym przygotowaliśmy niezbędne informacje, które znajdują się poniżej.

1. Kto jest administratorem danych osobowych?
Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim.
Dane kontaktowe Administratora:
– adres korespondencyjny: ul. Wyszyńskiego 41, 44-300 Wodzisław Śląski
– adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
– numer telefonu: 32-455-22-28
adres strony internetowej: http://www.tischner-wodzislaw.pl/

2. Kto jest Inspektorem Ochrony Danych Osobowych?
Inspektor Ochrony Danych - Leszek Proszowski
Dane kontaktowe: tel. (32) 4552228; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Jaki jest cel i podstawa prawna przetwarzania danych osobowych przez ZSP w Wodzisławiu Śląskim?
Dane osobowe kandydatów do szkoły, uczniów oraz ich rodziców/ prawnych opiekunów są przetwarzane w celu realizacji zadań wynikających z przepisów prawa oświatowego, a dane podane dobrowolnie – na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody.

4. Czy istnieje obowiązek podania nam danych osobowych?
Podanie danych osobowych jest niezbędne w celu realizacji zadań szkoły wynikających z prawa oświatowego - Ustawa Prawo Oświatowe z 14 grudnia 2016 roku – Dz.U. z 2017 poz. 59.

5. Jak długo przechowywane są dane osobowe?
Dane osobowe są przechowywane przez okres ustalony na podstawie przepisów archiwalnych, a w przypadku danych osobowych podanych dobrowolnie – do czasu wycofania zgody, lecz nie dłużej niż przez okres ustalony na podstawie przepisów archiwalnych.

6. Jakie mają Państwo uprawnienia wobec naszej Szkoły w zakresie przetwarzanych danych?
W zakresie wynikającym z przepisów prawa oświatowego, przysługuje Państwu prawo do dostępu do swoich danych, ich zmiany oraz przeniesienia, a w zakresie danych podanych dobrowolnie prawo do ich zmiany, przeniesienia albo wycofania. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano za podstawie zgody przed jej wycofaniem.

7. Komu udostępniamy dane osobowe?
Dane osobowe udostępniamy podmiotom zewnętrznym wykonującym obowiązek prawny wynikający z Ustawy Prawo Oświatowe z 14 grudnia 2016 roku oraz aktów wykonawczych.
W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogą Państwo zwrócić się do Administratora Danych Osobowych z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie od powyższego, przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok