ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Filip Zawada unowocześnił historię!

W tegorocznej edycji Literackiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Żorach, a kierowanego do Rodziny Szkół Tischnerowskich, zwyciężył uczeń klasy III b naszego LO - Filip Zawada. Temat konkursu brzmiał: Unowocześnijmy historię – „co by było, gdyby…” lub współczesny język młodzieżowy w wypracowaniu historycznym. Zadaniem Filipa było napisanie wypracowania historycznego. Jego praca dotyczyła 11 listopada 1918 roku. W oryginalny, acz bardzo przystępny sposób podzielił się refleksją na temat sytuacji naszego kraju u progu niepodległości.
Do udziału w konkursie zmobilizowała go wielka admiratorka nie tylko historii, ale i Józefa Tischnera - p.Renata Matsili.

 

filip zawada konkurs sm

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok