ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Kamil Huwer uczeń klasy I c Wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych w szpadzie!!!

W dniach 4-5 maja br.  w Koninie odbywała się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w szermierce.  Startuje na niej tylko 42 najlepszych zawodników w Polsce w klasyfikacji generalnej. Uczestniczyli w niej również koledzy Kamila z jego klubu RMKS Rybnik.  Turniej ten będący jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych okazał się jego wspaniałym osiągnięciem.  Kamil po wstępnej eliminacji grupowej zajmował 8 miejsce,  następnie pokonał zawodnika z Częstochowy oraz Katowic znajdując się wśród 8 najlepszych w Polsce.  Kolejnie wyeliminował kolegę z Warszawy,  będącego na czele stawki krajowej rankingu szpadzistów w walce o półfinał.  Świetnie poradził sobie również w kolejnej walce o wejście do finału z zawodnikiem z Wrocławia.  W walce finałowej jednakże uległ kolejnemu przeciwnikowi z Wrocławia.  Tym samym został srebrnym medalistą  Mistrzostw Polski. W kolejnym dniu szpadziści zmagali się drużynowo na planszach. Kamil wraz ze swoimi kolegami z drużyny RMKS Rybnik po bardzo zaciętych walkach zakończyli Mistrzostwa Polski zdobywając brązowy medal!!! Gratulujemy!

 

olimpiada halowa2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok