ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Uczeń „Tischnera” FINALISTĄ LXVII Olimpiady Fizycznej!!!

Nie tylko Liceum „Tischnera”, ale i Powiat Wodzisławski może odnotować spektakularny sukces. Uczeń klasy II a (akademickiej) ARTUR MARKIEL został FINALISTĄ LXVII OLIMPIADY FIZYCZNEJ ! Cieszymy się tym bardziej, iż od lat to pierwszy licealista naszego Powiatu, który osiągnął tak wiele w tej arcytrudnej dziedzinie.

       

logo fizminister rescaled ptf

„W ogóle nie spodziewałem się wejścia do finału – mówi skromnie. Gdy się o tym dowiedziałem , byłem przez moment w 100% szczęśliwy i usatysfakcjonowany. Tytuł finalisty daje mi tyle profitów: indeks na wszystkie kierunki, które rozważam po ukończeniu liceum, sto procent na maturze rozszerzonej z fizyki. Indeks „w kieszeni” jest dla mnie bardzo ważny, zważywszy, ile stresów i zdrowia poświęciłem, by go zdobyć”.

Finałowe potyczki trwały trzy dni. Wiedza i umiejętności uczestników były poddawane ostatecznej weryfikacji podczas codziennych 4,5 godzinnych sprawdzianów (zadanie doświadczalne + test teoretyczny). Organizatorzy zapewnili również sporo atrakcji: fascynujące wykłady naukowe, spotkanie w Muzeum Chopina, zwiedzanie Warszawy. Na ogłoszenie wyników przygotowano tort olimpijski z nazwiskami 5 najlepszych olimpijczyków tej edycji.

Arturze, jesteśmy z Ciebie dumni! Dziękujemy Tobie i Twojemu opiekunowi naukowemu Tadeuszowi Winklerowi! Dzięki Wam LO „Tischnera” znowu wśród najlepszych!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok