ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

w Wodzisławiu Śląskim

Fizyczny hat-trick Artura Markiela!

Laureat wspomnianej niedawno Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu fizyka, święci kolejne triumfy. Co więcej, Artur nie nadąża
z odbieraniem indeksów. Po powrocie z finału Olimpiady Fizycznej, po trzech godzinach snu, wyruszył do Wrocławia, by wziąć udział w finale XIV edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2018. Jak się okazało do śpiochów nie należy, bo nie przeszkodziło mu to w zajęciu zaszczytnego miejsca na podium. Prezentacją pod tytułem „Pomiar masy Ziemi za pomocą wahadła i Gwiazdy Polarnej” wywalczył sobie miejsce   w gronie laureatów. Organizatorem  konkursu jest X Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej, Politechnika Wrocławska oraz Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Objęty został patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Fizyczny hat-trick Artura dopełnia tytuł laureata I stopnia Konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej . Znalazł się wśród 10 najlepszych, uzyskał drugi najlepszy wynik oraz kolejny indeks! Gratulacje!!!

hattrickindeks

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

facebook logo-300x300

 godlo 
powiat
bip
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok